چاپ کارت

قیمت انواع دستگاه چاپ کارت پرسنلی

دستگاه چاپ کارت پرسنلی برای آن هایی که به دنبال پرینتر هستند امکان چاپ کارت PVC و یا كارت هوشمند را فراهم می کند. در دستگاه چاپ کارت پرسنلی امکان کد گذاری کارت ها برای جلوگیری از سو استفاده های احتمالی و افزایش امنیت کارت پرسنلی را به وجود می آورد. آلما کارت یکی از ارائه دهنده خدمات چاپ و طراحی و دستگاه چاپ کارت پرسنلی می باشد که در این مقاله به نکات بسیار مهم در خصوص این پرینترها خواهد پرداخت.

دستگاه چاپ کارت پرسنلی

دستگاه چاپ کارت پرسنلی

پرینتر چاپ کارت پرسنلی مخصوص چاپ انواع کارت های PVC است. کارت های pvc استفاده های گوناگونی دارد از جمله عبارت اند از: کارت پرسنلی، کارت های بانکی، کارت مترو، کارت اتوبوس و دیگر موارد. اگر تا به حال این دستگاه ها را ندیده اید با کمی فکر کردن قطعا به یاد خواهید آورد که از این پرینترها در بانک ها برای صدور کارت بانکی استفاده می شود. حتما برای دریافت کارت بانکی به شعبات بانک ها مراجعه کرده اید و مشاهده نموده اید که با استفاده از دستگاه چاپ کارت pvc در کمترین زمان مشخصات و هویت افراد را در درون این کارت ها به مشتریان تحویل می دهند

تکنولوژی چاپ دستگاه چاپ کارت پرسنلی

تکنولوژی چاپ دستگاه چاپ کارت پرسنلی در دو نوع است که در این بخض به آن پرداخته می شود.

فناوری چاپ مستقیم

در این نوع تکنولوژی طوری که از نامش پیداست به صورت مستقیم و به کمک گرما و قرار گیری هد چاپ روی کارت pvc که از این طریق اطلاعات لازم برای چاپ بر روی ریبون ارسال می شود. این روش چاپ کارت پرسنلی به  دلیل آسیب ندیدن هد جز محبوب ترین مدل های چاپ در بین کاربران و به صرفه ترین قیمت ها را در بین دیگر پرینترها دارد. همچنین این روش خیلی راحت بوده و کیفیت چاپ در این روش خیلی بالاست.

فناوری چاپ مستقیم

ویژگی های چاپ مستقیم

  • سرعت بالای چاپ
  • قابلیت لمینیت کردن چاپ
  • صرفه جویی در ریبون

فناوری چاپ غیر مستقیم

فناوری چاپ غیر مستقیم

دومین نوع دستگاه چاپ کارت پرسنلی، فناوری چاپ غیرمستقیم است که در این نوع چاپ جوهر برای پرینت شدن روی کارت از طریق هد یا فیلم  صورت می گیرد. که یک لایه نازک شفاف پلاستیکی ابتدا به شکل معکوس چاپ بر روی آن صورت می گیره و سپس به کارت انتقال داده می شود.

ویژگی های چاپ غیر مستقیم

  • پایداری بیشتر
  • پیوستگی در چاپ
  • طول عمر بالای چاپگر غیر مستقیم

در روش چاپ مستقیم فرایند چاپ به صورت مرحله به مرحله است ولی در چاپ غیر مستقیم به خاطر استفاده از هد یا فیلم، همه اطلاعات تحت کنترل هد قرار می گیرد و به صورت یکپارچه و یکباره بر روی سطح کارت انتقال می شود. پیوستگی در چاپ باعث کیفیت بالای پرینت ها می شود.

چند نمونه پرینتر با تکنولوژی غیر مستقیم

در این نوع چاپگر ها هد دستگاه با کارت تماس مستقیم ندارد و تصویر بر روی فیلم ابتدا چاپ شده و سپس روی کارت منتقل می شود.

پرینتر XID 8600

پرینتر XID 8600

پرینتر XID 8600 نوعی دستگاه چاپ کاملا مناسب برای پروژه های کارت های پرسنلی است. این دستگاه قابلیت این را دارد که 120 کارت را در ساعت تولید کند. در این دستگاه از تکنولوژی چاپ غیر مستقیم استفاده شده است که امکان وضوح در پرینت و امنیت بیش تر را فراهم می کند. خروجی این دستگاه رنگ های تند و شفاف بر روی کارت pvc است و چاپ دلخواه امنیتی UV, باعث شده که این دستگاه بتواند پاسخ گوی تمام خواسته ها باشد.

این دستگاه را به پاسخی نهایی به تمام خواسته های چاپ تبدیل میکند.

پرینتر XID 8100

پرینتر XID 8100

نوع دیگر از دستگاه چاپ کارت پرسنلی که از تکنولوژی چاپ غیر مستقیم در آن استفاده می شود. به طور استاندار پرینتر XID 8100  برای چاپ  یک رو تولید و روانه بازار می شود ولی در صورت نیاز می توانید با افزودن ماژول های مناسب بتوانید چاپ دو رو را نیز انجام دهید. البته که می توانید برای بهره مندی از امکاناتی از قبیل کدگذاری، لمینیت، فیدر، صاف کننده کارت و دیگر موارد از ماژول های جانبی استفاده نمائید.

چند نمونه پرینتر با تکنولوژی مستقیم

در چاپگر های نوع مستقیم هد دستگاه به صورت مستقیم با کارت در تماس است و تصویر مستقیم روی کارت چاپ می شود.

پرینتر ESPRESSO

پرینتر ESPRESSO

پرینتر ESPRESSO یک پرینتر  استفاده شده از تکنولوژی چاپ مستقیم است. پرینتر قدرتمند و در عین حال کوچک و جمع و جور و ظاهری شیک بوده که به راحتی می توانید بر روی میز اداره جای بگذارید. همچنین این پرینتر قابلیت های متنوعی دارد که سرعت بالا و کیفیت عالی جزئی از توانایی های این دستگاه چاپ کارت پرسنلی می باشد.

پرینتر ESPRESSO II

پرینتر Espresso II یک پرینتر  استفاده شده از تکنولوژی چاپ مستقیم است. این مدل پرینتر برای استفاده های رومیزی گزینه مطلوبی است و البته سرعت پرینت نیز در این مدل ها بالا می باشد. طراحی دستگاه چاپ کارت پرسنلی برق و کلاسیک است. ابعاد این دستگاه 395*253*200 میلی متر و در وزن 6.6 کیلوگرم در بازار موجود است. که می توانید برای فضاهای کوچک و دفتری از آن استفاده کنید. البته این پرینتر می تواند حدود 850 کارت را در ساعت با وضوخ تصویر 300 dpi را تولید نماید.

ویژگی های اصلی دستگاه چاپ کارت پرسنلی

  • قابلیت چاپ هولوگرام
  • توانایی چاپ بر روی یک یا دو طرف کارت
  • قابلیت رمز نگاری کارت های دارای چیپ
  • قابلیت رمز نگاری کارت های دارای نوار مغناطیسی

قیمت دستگاه چاپ کارت پرسنلی

تعیین قیمت دستگاه چاپ کارت پرسنلی به عوامل مختلفی از جمله قیمت ارز و دیگر موارد بستگی دارد. به همین منظور نمی توان قیمت ثابتی را در نظر گرفت. افراید که تمایل دارند قیمت دستگاه چاپ کارت پرسنلی را مطلع نموده و اقدام به خرید نمایند. می توانند با مراجعه به وب سایت رسمی آلماکارت و با استفاده از شماره تلفن های موجود، با کارشناسان ما در ارتباط باشند. کارشناسان آلماکرت در طول روز آماده پاسخ گویی به سوالات شما در عرصه دستگاه های چاپ، کارت pvc و موارد دیگر هستند. شماره تلفن کارشناسان آلماکارت 88987616 021 و 91006062 021 می باشد.

این مقالات هم به شما پیشنهاد می شود:
چاپ کارت پرسنلی
چاپ کارت پی وی سی

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *