چاپ کارت

چاپ کارت حضور و غیاب

برای بررسی رفت و آمد کارکنان سازمان ها و شرکت ها جهت کنترل و بهره برداری از زمان نیروی انسانی و همچنین محاسبه هزینه کارکرد و پرداخت حقوق ماهانه نیاز به چاپ کارت حضور و غیاب دارند. معمولا این نوع کارت ها را به اختصار کارت ساعت زنی یا کارت کنترل تردد می نامند. در این مقاله به چاپ کارت حضور و غیاب و کاربردهای آن به صورت مختصر مفید اشاره خواهد شد.

چاپ کارت حضور و غیاب

قبل از طراحی و ساخت دستگاه حضور و غیاب، ثبت ورود و خروج کارمندان در ادارات و سازمان ها به صورت دستی در دفتر حضور و غیاب ثبت می شد و زمانی که هر فرد هنگام ورود یا خروج توسط نگهبانی یا مسئول مربوطه در دفتر ثبت شده و امضا می شد. مدیران نیز بر حسب تعداد دفعات و زمان، حقوق کارمندان را محاسبه می نمودند. این روش قدیمی که شاید در برخی از سازمان ها و شرکت ها هنوز نیز جای دارد مشکلاتی اعم از جذب نیرو برای این فرایند، هزینه نیرو، احتمال اشتباه در فرآیند ثبت اطلاعات، محاسبه برای حقوق کارکنان زمان بر بوده و نیاز به نیرو دارد.

چاپ کارت حضور و غیاب

در عصر کنونی این فرآیندها جای ندارد. با استفاده از سیستم های هوشمند و چاپ کارت حضور و غیاب برای کمک به مدیران در ثبت و برآورد کلیه زمان های ورود و خروج، ماموریت، مرخصی، اضافه کار و کسر کار استفاده می شود. همچنین گزارشی کامل و دقیق را در اختیار مدیران و هر کارمند قرار می دهد؛ که سیستم های کنترل تردد و چاپ کارت حضور و غیاب موجب کاهش هزینه ها و کاستن پروسه های طولانی می شود.

چاپ کارت حضور و غیاب pvc

با توجه به مزیت های چاپ کارت حضور و غیاب پی وی سی، امروزه در سازمان ها به یک امر ضروری تبدیل شده است. این کارت ها توسط کارمندها روزانه مکرر استفاده می شود؛ و احتمال اینکه این کارت ها دچار صدمه و خرابی شود نیز بسیار بالا است. همچنین توصیه می شود چاپ کارت حضور و غیاب از جنس مقاوم و با کیفیت تولید شود تا استحکام بالایی داشته و طول عمر آن ها نیز افزایش یابد. در بین کارت ها، مناسب ترین گزینه کارت PVC است. دلیل آن نیز مزایای آن است که در ادامه پرداخته خواهد شد.

کارت های PVC علاوه بر جنس محکم و عمر بالایی که دارند، قابلیت مهم دیگری که دارند، هوشمند بودن آن هاست؛ که در انواع مختلفی نظیر کارت مغناطیسی، کارت مایفر، کارت دسفایر و کارت RO موجود است. این کارت ها دارای قابلیت ذخیره سازی اطلاعات را دارند. اگر چاپ کارت حضور و غیاب بر روی کارت مغناطیسی صورت گیرد می تون آن را رمزگذاری نمود تا دیتاهای شخصی کارمندان در نوار مگنت کارت ذخیره شود؛ که دستگاه کارت خوان این اطلاعات را از روی کارت می خواند و از طریق آن ورود و خروج را ثبت می نماید.

مزایای چاپ کارت حضور غیاب پی وی سی

 • ضدآب
 • عمر طولانی
 • استحکام بالا
 • انعطاف پذیری بالا
 • مقاوم در برابر سایش
 • ماندگاری و دوام بالا
 • مقاوم در برابر شکنندگی
 • قابلیت برنامه ریزی بر روی هوشمند
 • ذخیره سازی ساعت های ورود و خروج بی شمار
چاپ کارت حضور و غیاب

انواع کارت PVC برای چاپ کارت حضور غیاب

چاپ کارت حضور و غیاب از جنس پی وی سی در انواع مختلف نظیر کارت PVC ساده و کارت PVC هوشمند چاپ و تحویل مشتری می گردد. معمولا برای چاپ کارت حضور و غیاب از نوع هوشمند استفاده می کنند که قابلیت های زیادی دارد؛ زیرا با استفاده از کارت هوشمند می توان به صورت آنلاین و لحظه ای حضور و غیاب، مرخصی، ماموریت ها را ثبت نمود. کارت های هوشمند پی وی سی در سه نوع می باشد، 1-تماسی 2-غیرتماسی 3-ترکیبی

بر حسب نیاز سازمان و شرکت از سنه نوع بالا استفاده می شود که هر کدام دارای ویژگی های مخصوص به خود را دارا می باشد؛ که در ادامه به هر کدام از آن ها پرداخته می شود.

چاپ کارت‌های حضور و غیاب تماسی

این کارت ها در دسته کارت های هوشمند پی وی سی قرار دارند و قابلیت ذخیره و نگهداری اطلاعات را نیز دارا می باشند. کارت های تماسی نوعی از کارت های هوشمند می باشند که روی آن ها یک نوار مغناطیسی قرار دارد که می توان داده ها را بر روی آن ذخیره و از روی آن خواند. در این نوع کارت ها خواندن اطلاعات ذخیره شده، توسط دستگاه کارت خوان مگنت صورت می پذیرد. به خاطر تماسی بودن این کارت ها، برای برقراری ارتباط با دستگاه ریدر بایستی به صورت مستقیم تماس داشته باشند. همانند دستگاه پوز در فروشگاه ها.

کارت حضور و غیاب غیر تماسی

از نام این کارت ها پیداست که بر خلاف مدل قبلی بدون نیاز به تماس، دستگاه ریدر می تواند اطلاعات را خوانده و حضور و غیاب را ثبت نماید. در حالی که این کارت نسبت به مدل قبلی پیچیده تر نیز است. در این کارت ها یک تراشه الکترونیکی برای ذخیره سازی اطلاعات در نظر گرفته شده است که انواع آن می توان به کارت مایفر، کارت دسفایر و کارت RO اشاره نمود. زمانی که این کارت در نزدیکی دستگاه ریدر قرار می گیرد، اطلاعات فرد دارنده کارت را از طریق فرکانس رادویی دریافت می کند. مزیت بسیار عالی این کارت ها نیاز به خروج از کیف پول را ندارد.

کارت‌های حضور و غیاب ترکیبی

انتخاب یکی از این سه مورد بسته به نیاز شرکت ها و سازمان هاست. مدل سوم چاپ کارت حضور و غیاب بسیار جالب تر است. طوری که ببر حسب نیاز کمپانی با ترکیب دو یا چند نوع از این کارت ها؛ کارت های هوشمند ترکیبی ایجاد می کنند که می توان چندین قابلیت را به طور همزمان داشته باشد.

چاپ کارت حضور و غیاب

مراحل طراحی و چاپ کارت حضور غیاب PVC

در ابتدا نیاز است که کارت مورد نظر طراحی شود و سپس به مرحله چاپ برسد. برای طراحی مواردی که باید در نظر گرفته شود عبارت است از:

 • طراحی با استفاده از نرم افزارهای گرافیکی حرفه ای (فتوشاپ، ایلیستریتور، کورل)
 • انتخاب رزولیشن درست (300 dpi)
 • موقع طراحی استفاده از مد رنگی RGB
 • سایز کارت را موقع طراحی حتماً در نظر داشته باشید (5.7*8.9)
 • در صورتی که مشتری بخواهد می توان اطلاعات فردی کارمند از جمله نام و نام خانوادگی، شماره عضویت، عکس پرسنلی و… نیز بر روی کارت حضور و غیاب درج نمود.

روش های چاپ کارت حضور و غیاب PVC

چاپ کارت حضور و غیاب با استفاده از دستگاه های چاپ صورت می گیرد. چاپگرها در انواع مختلفی وجود دارد که هر کدام دارای قابلیت های و تکنولوژی چاپ مختلفی دارند. پرینت کارت ها به دو صورت افست و دیجیتال انجام می باشد. چاپ افست برای تیراژ های بالای بوده و باید اطلاعات ثابت باشند؛ که کیفیت بالایی داشته و از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه است.

ولی چاپ دیجیتال برای چاپ کارت حضور و غیاب در تیراژهای پایین با اطلاعات متغییر مناسب است. اگر به چاپ فوری نیاز دارید می توانید از این روش استفاده نمایید. اطلاعات موجود بر روی کارت های حضور و غیاب نسبت به هر سازمان متفاوت است. البته احتمال دارد که سازمان بخواهد اطلاعات هر فرد از جمله کدملی، نام و نام خانوادگی، شماره عضویت و مواردی از این قبیل نیز در این کارت ها نیز ثبت شود؛ که باید از چاپ دیجیتال برای چاپ کارت حضور و غیاب pvc استفاده نمود.

قیمت چاپ کارت حضور و غیاب

همانطور که در این مقاله مطالعه نموده اید، قیمت این کارت ها ثابت نیست و بسته به ویژگی هایی که می خواهید می تواند ارزان یا گران باشد. ولی در کل می توانید با قیمت مناسب تری نسبت به جاهای دیگر در آلماکارت چاپ نمائید. برای چاپ کارت حضور و غیاب پی وی سی هوشمند یا غیر هوشمند به وب سایت آلما کارت مراجعه کرده و سپس با شماره تلفن های موجود، با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا جزئیات بیشتر و قیمت چاپ را برای شما ارائه دهند.

مطالب مرتبط:

چاپ کارت خبرنگاری

چاپ کارت پرسنلی

چاپ کارت PVC

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *