کارت خوان RFID

کارت خوان RFID برای خواندن اطلاعات داخلی کارت های مغناطیسی مورد استفاده قرار می گیرد. در حال حاظر شهروندان در طول زندگی روزمره از کارت های مغناطیسی استفاده می نمایند از جمله این مصارف، دستگاه های حضور غیاب، دستگاه های پارک کنار خیابان، انبار داری، مترو و بسیاری از موارد دیگر را شامل می شود. در این قسمت جزئیات بیشتری مورد بررسی قرار می گیرد با ما همراه باشید.

کارت خوان RFID

مصارف کارت های RFID عبارت اند از:

دقت کنید که این تگ ها در جایی استفاده می شود که ریدر وجود داشته باشد.

 • مدیریت دسترسی
 • ردیابی کالا
 • ردیابی اشخاص و حیوانات
 • اخذ عوارض و پرداخت بدون تماس
 • اسناد سفر قابل خواندن از طریق ماشین
 • مکان یابی چمدان های گمشده فرودگاه
 • زمان بندی رویدادهای ورزشی
 • مراحل پیگیری و صورتحساب
 • نظارت بر وضعیت فیزیکی کالاهای فاسد شدنی

کارت خوان RFID

کارت های RFID متشکل از یک چیپ کوچک و آنتن که درون محفظه پلاستیکی قرار گرفته اند. این کارت ها می تواند به صورت پلاستیکی، کارتی، جا کلیدی، اسباب بازی و انواع اشکال مختلف در بازار موجود باشد. زمانی که تگ به کارت خوان RFID نزدیک می شود، امواج مغناطیسی باعث قطع سیم موجود در کارت شده و به این صورت کد مربوط به تگ خوانده می شود. زمانی که یک تگ توسط ریدر، خوانده می شود عبارت خوانده شده از طریق پروتکل مربوط ارسال می شود.

انواع کارت خوان RFID

کارت خوان RFID نسبت به نوع جمع آوری اطلاعات و دیتا ها در 3 دسته عموما موجود است:

مدل ثابت:

کارت خوان مدل ثابت

این نوع کارت خوان ها برای خواندن خودکار دیتا مورد استفاده قرار می گیرند. معمولا 2 تا 4 آنتن به کارت خوان متصل می شود که باع بور تگ ها به راحتی اطلاعات آن ها خوانده شود.

از این نوع کارت خوان برای خواندن تگ هایی که وارد یک بخش یا قسمت می شوند به کار می رود، کارت خوان هم به سیستم عامل یا کامپیوتر متصل است تا تمام داده ها را به آن ممنتقل نماید. از این نوع معمولا برای درب انبار عبور، خط نوار نقاله و… مورد استفاده قرار می گیرد.

کارت خوان مدل سیار:

کارت خوان مدل سیار

زمانی که برای حل نیاز های یک مجموعه نیاز به سیار بودن کارت خوان RFID است. مانند همین کارت خوان سیار RFID که روی بی ار تی ها نصب می شود. به خاطر اینکه درون آن ها باتری و آنتن موجود است می توانند از راه دور نیز با میزبان ارتباط برقرارد نمایند.

به بیان ساده مدل سیار کارت خوان RFID را شباهت می دهیم به لب تاب ها، در حالی که همان وظایف را انجام می دهند ولی قابلیت مهم شان سیار بودن آن هاست. برای استفاده هایی مانند ردیابی موجودی و یا شمارش آن ها و یا برای پرداختی های مسافرین بی آر تی ها گزینه مناسبی می باشد. علاوه بر اینکه دیتا ها داخل خود کارت خوان ذخیره می شود قابلیت متصل شدن و منتقل کردن دیتا به سیستم عامل نیز در این مدل موجود است. گاهی اوقات به صورت تلفیقی نیز از هر دو این مدل ها استفاده می شود.

کارت خوان مدل دستی:

کارت خوان های RFID دستی وزن سبکی دارند و در عین حال جمع و جور تر و با دوام تر ساخته شده اند. با متصل شدن یک کابل به آن، می توانید منبع انرژی و تغذیه آن را به طور مداوم تامین نمائید و از تمام شدن باتری نگرانی نداشته باشید. این مدل به صورتی دستی و سیار می باشد و بیشتر کارت خوان های دستی امکان بی سیم بودن را نیز دارند که با باتری قابل شارژ و استفاده هستند. حتی ممکن است با تلفیق یک بارکد خوان، دستگاه جامعی نسبت به نیاز خودتان اماده کنید.

کارت خوان مدل دستی

همانطور که می دانید  ریدر RFID دستگاهی است که با استفاده از امواج رادیویی در  یک محدوده فرکانسی خاصی فعالیت می کند و رد و بدل شدن داده بین خودش و یک تگ RFID را به شکل بی سیم انجام می دهد. می توانید با ارتباط دادن بین نرم افزار و ریدر RFID سریع تر و دقیق تر می توان به جستجو پرداخت که هزینه کم تری نیز دارد.

مجموعه ای کامل از دستگاه های کارت خوان و انکودر کارت. همراه با یک سال گارانتی ،دارای SDK و فایل راهنما جهت برنامه نویسی و ارتباط با دستگاه.

قابلیت های کارت خوان Rfid

 • با پورت USB به کامپیوتر متصل می شود
 • قابلیت خواندن به هر تعداد را دارا می باشد
 • ساده و سریع است

خرید کارت خوان RFID

اگر می خواهید برای کنترل ورود و خروج و دیگر مصارف از کارت و کارت خوان RFID استفاده کنید و از مزایای آن بهره مند شوید، می توانید به وب سایت رسمی آلما کارت مراجعه نموده و با کارشناسان آلما کارت به شماره تماس ۰۲۱۸۸۹۸۷۶۱۶ تماس حاص فرموده و نسبت به خرید کارت خوان اقدام نمائید.

قیمت کارت خوان RFID

کارت خوان های RFID نیز متفاوت هستند. و بر حسب نیاز می توانید از بین آن ها تهیه کنید. قیمت کارت خوان RFID نیز متناسب با نوع آن متفاوت است. می توانید برای اطلاع از قیمت کارت خوان با پشتیبانی الما کارت ارتباط برقرار کرده و از قیمت دقیق آن مطلع شوید.

در صورتی که کارت خوان مناسب خود را در این صفحه نیافتید و یا جهت انتخاب مشکل داشتید، تماس بگیرید.

ریدر و رایتر کارت های RFID


جهت خرید آنلاین این محصول کلیک کنید