کارت مغناطیسی چیست؟

کارت مغناطیسی به کارت هایی گفته می شود که به کاربر اجازه می دهند تا معاملات الکترونیکی انجام دهند و یا به فضای فیزیکی رمز گذاری شده(نوار مغناطیسی) دسترسی پیدا کنند.

کارت مغناطیسی

این کارت ها دارای یک نوار مغناطیسی در پشت کارت یا یک نوار فلزی طلایی رنگ روی کارت می باشند که با استفاده از این نوار مغناطیسی، امکان رمز گذاری و دسترسی به اطلاعات دارنده کارت با کمک داده های دیجیتالی امکان پذیر است.

جنس این کارت ها اغلب از نوع PVC است و اکثرا به عنوان کارت های بانکی، کارت های تخفیف، کارت های اعلام حضور کارمندان، کارت های حمل نقل و… مورد استفاده قرار می گیرد.

تاریخچه کارت مغناطیسی

برای اولین بار ذخیره داده در نوار مغناطیسی در جنگ جهانی دوم برای ذخیره سازی صدا مورد استفاده قرار گرفت سپس در سال 1950 از نوار های مغناطیسی برای ذخیره اطلاعات در رایانه استفاده گردید. جناب فارست پری یک مهندس IBM است که  بعد از تلاش های سخت در سال 1969 توانست ایده نوار مغناطیسی چسبنده روی کارت مغناطیسی را به عمل تبدیل کند.

تاریخچه کارت مغناطیسی

فارس پری با توجه به شکست هایی که تجربه کرد، از ادامه تحقیقات و آزمایشات نا امید شد زیرا وی هر چسبی برای چسباندن نوار مغناطیسی روی کارت استفاده می کرد نتایج غیر قابل قبولی داشت و نوار تاب بر می داشت. او بعد از آزمایش های فراوان ناامید کننده، با چندین قطعه نوار مغناطیسی و چندین کارت از جنس پلاستیک به خانه آمد.

وارد خانه که شد همسرش مشغول اتو کردن لباس بود. وقتی او دلیل ناامیدی خود را توضیح داد، همسرش پیشنهاد کرد که از اتو برای چسباندن نوار استفاده کند. فارست پری نیز امتحان کرد و نتیجه قابل قبولی داد. گرمای اتو به قدری زیاد بود که نوار را به کارت پلاستیکی چسباند.

انواع کارت مغناطیسی

مشتریان معمولا سوالی که دارند این است کدام کارت مغناطیسی برای مشاغل آن ها بهتر است. در کل بازار داخلی و خارجی دو نوع کارت مغناطیسی وجود دارد که قطعا برای همه مشاغل و استفاده ها نمی توان از یک نوع کارت مغناطیسی استفاده نمود زیرا هر یک از آن ها ویژگی های خاص خود را دارند. ویژگی های هر کدام از این کارت ها تعیین کننده نوع استفاده آن است.

خرید کارت مغناطیسی

کارت مغناطیسی HiCo

کلمه اختصاری HiCo بر گرفته از High Coervicity است. کارت های که بیشتر استفاده می شوند باید دوام بالایی داشته و قابل تاب خوردن نباشند. برای اکثر استفاده ها توصیه می شود از کارت مغناطیسی HiCo  استفاده گردد.

این کارت ها با یک نوار مغناطیسی سیاه رنگ می باشند که به دلیل ساختار آن، کارت های با دوام تری هستند. لایه های کد گزاری در  کارت بسیار مهم است چون در صورت ضعیف بودن باعث می شود که وقتی کارت کنار آهن ربا قرار گرفت ناخواسته اطلاعات پاک می شود که کارت مغناطیسی HiCo از این دسته نمی باشد.

کارت های بانکی، کارت های کتابخانه، کارت های کنترل دسترسی، کارت های حضور و غیاب و کارت های شناسایی کارمندان از این دسته می باشند.

کارت مغناطیسی LoCo

کلمه اختصاری LoCo بر گرفته از Low Coervicity است. کارت هایی که نمی توان از آن ها به مدت طولانی استفاده کرد و دوام پایین تری نسبت به نوع قبلی دارند کارت مغناطیسی LoCo می باشند. نوار مغناطیسی این نوع کارت های مغناطیسی به رنگ قهوه ای و دارای میدان  مغناطیسی کم هستند.

کارت مغناطیسی انواع

میدان مغناطیسی با شدت کم پاک کردن داده های کارت را آسان می کند و در صورت قرار گرفتن در معرض میدان مغناطیسی دیگر، خط پاک شدن اطلاعات درون کارت، افزایش می یابد. برای استفاده هایی که اغلب نیاز است داده ها تغییر کند از کارت های مغناطیسی LoCo استفاده می گردد.

از جمله استفاده های این کارت ها، کلید های اتاق هتل ها، پارک های تفریحی و… مورد استفاده قرار می گیرد.

چاپ کارت مغناطیسی

برای چاپ کارت مغناطیسی نیاز به دستگاه چاپ کارت پی وی است. همه چاپگر ها قابلیت چاپ کارت PVC را دارند ولی برای چاپ کارت مغناطیسی نیاز است از دستگاه هایی استفاده گردد که قادر به کد گذاری در نوار مغناطیسی نیز باشند.

چاپ کارت مغناطیسی

چاپ کارت مغناطیسی از دو روش چاپ افست و چاپ دیجیتال صورت می گیرد. روش چاپ افست به دو نوع چاپ لمینتی و سینگل یا تک کارت می باشد. در چاپ کارت مغناطیسی به روش لمینتی در انتهای پورسه چاپ، یک لایه لمینت نیز به روی کار مغناطیسی  pvc، درج می شود که در افزایش کیفیت  ماندگاری تاثیر بسزایی دارد. چاپ کارت مغناطیسی و کد گذاری دقیق با امنیت بالا، توسط تیم آلما کارد انجام می گردد که می توانید همین الان برای حضور غیاب کارکنان تان و… همین الان طرح های متنوع آلما کارد را مشاهده کنید.

قیمت کارت مغناطیسی

همانطور که در ابتدا مطالعه کردید کارت مغناطیسی در دو نوع مختلف است و بر اساس نیاز یک مجموعه چاپ می شود. مجموعه ها در صنف های گوناگونی فعالیت می کنند و نیاز های آنان نیز متفاوت است. برای تعیین قیمت کارت مغناطیسی نوع استفاده، نوع طراح، جنس Pvc، نوع کارت مغناطیسی و… دخیل است.

اگر به دنبال چاپ کارت مغناطیسی با قیمت مناسب و کیفیت عالی هستید و هم چنین امنیت کارت نیز برای شما مهم است، به وب سایت آلما کارت مراجعه کنید که با استفاده از دستگاه های نوین کارت مغناطیسی شما را چاپ می کند.

از کجا کارت خوان مغناطیسی بخرم؟

کارت مغناطیسی به دو دستگاه نیاز دارد. یکی برای وارد کردن داده به کارت و دیگر مطالعه اطلاعات موجود در کارت، این دستگاه ها عبارت اند از کارت خوان مغناطیسی یا ریدر کارت و دیگری انکودر یا کد گذار مغناطیسی دو دستگاهی هستند که در استفاده از کارت های مغناطیسی مورد استفاده قرار می گیرند.

خرید کارت مغناطیسی

کارت خوان مغناطیسی طوری که از نامش پیداست، برای خواندن اطلاعات داخل کارت مغناطیسی استفاده می شود و انکودر نیز برای وارد کردن دیتا به نوار مغناطیسی کارت، استفاده می شود.

خیلی از موسسه ها حین خرید کارت مغناطیسی نسبت به خرید کارت خوان مغناطیسی اقدام می کنند. سوالی که ذهن استفاده کنندگان کارت های مغناطیسی را به خود مشغول کرده است، از کجا کارت خوان مغناطیسی بخرم؟

طوری که می دانید کارت مغناطیسی بدون کارت خوان مغناطیسی بسیار مشکل ساز است و نمی توان محتویات داخل کارت را مشاهده کرد اگر به دنبال خرید کارت خوان مغناطیسی با اصالت و اصل، همراه با ضمانت هستید، آلما کارد در تمامی مرحله چاپ کارت مغناطیسی و راه اندازی سیستم های کارت مغناطیسی و کارت خوان های مغناطیسی همراه شما است. برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش خرید کارت خوان مغناطیسی همین الان به وب سایت آلما کارد مراجعه کنید.

خرید ریدر کارت مغناطیسی

ریدر کارت مغناطیسی دستگاه کوچکی است که روی میز قرار می گیرد و با استفاده از یک کابل USB به کامپیوتر متصل می گردد. این ریدر کارت مغناطیسی دارای یک شیار کوچک بوده که زمان کشیدن کارت از شیار آن، اطلاعات کارت را به گیرنده(کامپیوتر) انتقال می دهد.

خرید ریدر کارت مغناطیسی

خرید ریدر کارت مغناطیسی برای خواندن اطلاعات داخل کارت ضروری است. بنابراین برای خرید ریدر کارت مغناطیسی آلما کارد را به شما معرفی می کنم. آلما کارد دارای سابقه طولانی در حوزه کارت های مغناطیسی است  که می تواند اطلاعات بسیار مفیدی را در اختیارتان بگذارد. برای خرید ریدر کارت مغناطیسی و اطلاع از قیمت آن حتما وب سایت آلما کارد را مشاهده کنید.
جهت خرید آنلاین این محصول کلیک کنید