چاپ کارت

چاپ کارت پرسنلی

چاپ کارت پرسنلی هوشمند یا چاپ کارت شناسایی

چاپ کارت پرسنلی یا کارت شناسایی یکی از مهمترین کارها برای شناسایی افراد است. سازمان ها و شرکت ها با اهداف مختلف نیاز به شناسایی کارکنان دارند که توسط کارت پرسنلی هوشمند میسر است. با استفاده از این کارت ها سازمان ها افراد را شناسایی کرده و برای دسترسی دادن به امکانات مجوز می دهند.

چاپ کارت پرسنلی

اطلاعات کاربر روی صفحه رویی کارت پرسنلی چاپ می شود که این اطلاعات شامل اطلاعات شخصی نظیر نام و نام خانوادگی، تصویر فرد، شماره عضویت، سمت فرد در سازمان، تاریخ شروع و انقضا است. بعضی از کارت های پرسنلی دارای تراشه و بعضی بدون تراشه هستند.

کارت هایی که داری تراشه می باشند، اطلاعات فرد یا مجوز هایی درون آن قرار دارد که تنها کاربر می تواند از آن استفاده کند ولی کارت های بدون تراشه، فقط حاوی اطلاعاتی فردی هستند که به صورت الکترونیکی نمی توان از آن ها استفاده کرد.

مزایای چاپ کارت هوشمند پرسنلی:

  • ماهیت دادن به اعضا
  • کنترل ورود و خروج
  • حضور غیاب پرسنل
  • دسترسی به امکانات مختلف

نکات بسیار مهم در طراحی چاپ کارت پرسنلی

بک گراند یا پس زمنیه کارت پرسنلی: کارت های شناسایی سازمان ها در رنگ ها و طرح های متفاوتی چاپ می شود. ولی پس زمینه ی سفید یا کم رنگ نسبت به پر رنگ ها بهتر است. در کارت های پرسنلی و شناسایی اطلاعات شخصی و مهمی درج می شود بنابراین پس زمینه باید طوری انتخاب شود که باعث خوانایی بیشتر مشخصات شود.

عکس کارت پرسنلی: کارت شناسایی دارای عکس فردی می باشد. زیرا این کارت اهمیت زیادی دارد باید کیفیت و ابعاد مناسبی داشته باشد. فراموش نکنید که عکس های بی کیفیت و غیر پرسنلی کارت، باعث تاثیر منفی روی کارت خواهد شد.

کارت های پرسنلی یا کارت شناسایی دارای تراشه(هوشمند): در صورتی که کارت پرسنلی شما هوشمند است. حتما به طراحی کارت پرسنلی و ویژگی های آن دقت کنید. بعضی از کارت های هوشمند پرسنلی دارای یک نوار سیاه رنگ هستند که معمولا پشت کارت قرار می گیرند. ولی نوع دیگر آن دارای چیپ یا RFID می باشند که به احتمال زیاد یک برآمدگی اندکی نیز دارند و باید موقع چاپ کارت پرسنلی به نوع های مختلف آن دقت کرد.

رنگ کارت پرسنلی PVC: از نوع محبوب ترین کارت ها برای چاپ کارت پرسنلی، کارت PVC است. که در رنگ های متالیک صدفی، طلایی یا نقره ای برای چاپ مورد استفاده قرار می گیرد.

تکنولوژی چاپ کارت پرسنلی

چاپ کارت پرسنلی با تکنولوژی های متفاوتی چاپ می شود که:

1.چاپ افست کارت پرسنلی

اگر به دنبال چاپ کارت پرسنلی یا چاپ کارت شناسایی در تیراژ بالا هستید چاپ افست گزینه مناسبی است. در این روش تعداد سفارش ها معمولا بیشتر از 1000 عدد می باشد و برای سازمان های دولتی و خصوصی که پرسنل زیادی دارند، روش مقرون به صرفه چاپ افست کارت پرسنلی می باشد. شخصی سازی کارت در چاپ افست الما کارت به یاری دستگاه های دیجیتالی و مدرن صورت می گیرد.

چاپ کارت پرسنلی پی وی سی

2.چاپ دیجیتالی کارت پرسنلی

گاهی اوقات تعداد نیروی شرکت یا کسب و کاری پایین است و حتی سازمان ها موقع جذب نیروی جدید که نیاز به چاپ کارت پرسنلی دارند، به خاطر نیاز به تعداد پایین، از این نحوه استفاده می کنند. در بعضی از مواقع نیز اطلاعات کارت های پرسنلی در مدت زمان های کم تغییر می کند و هزینه زیادی برای چاپ در تیراژ بالا صرفه اقتصادی ندارد، چاپ دیجیتالی کارت پرسنلی را می توان در نظر داشت.

طراحی کارت پرسنلی

موقع طراحی کارت پرسنلی از تصاویر، مشخصات فرد، لوگو، رنگ و طرح و دیگر خصوصیات سازمان روی کارت چاپ چاپ شده و استفاده گردد. طرح جالب از ویژگی های بسیار خاص سازمان را منعکس می کند. برای دریافت مشاوره در زمینه طراحی و چاپ کارت پرسنلی می توانید از کارشناسان الما کارت بهره مند شوید.

دستگاه چاپ کارت پرسنلی pvc

پرینتر کارت پرسنلی، دستگاهی می باشد که تنها برای چاپ کارت پی وی سی مورد استفاده قرار می گیرد. در میان پرینتر کارت های رومیزی که قابل استفاده در سازمان ها و شرکت ها هستند بسیار مناسب می باشد. چنین پرینتر هایی برای چاپ از مواد مصرفی ریبون استفاده می کنند که می توان کارت ها را تک رنگ یا در هر رنگ چاپ نمود.

در بازار پرینتر های معروف بسیاری موجود است که آلماکارت در این زمینه پیش رو می باشد. پیشنهاد می گردد برای چاپ کارت پرسنلی از جنس پی وی سی از متخصصین این حوزه بهره مند شوید.

قیمت طراحی و چاپ کارت پرسنلی

برای اینکه از قیمت طراحی و چاپ کارت پرسنلی اطلاع دقیق داشته باشید، ابتدا از طریق وب سایت رسمی الما کارت به بخش تماس با ما مراجعه نموده و سپس از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان ما در ارتباط باشید. ولی عواملی است در قیمت گذاری آن تاثیر گذار است مانند: جنس کارت پرسنلی، طرح، تعداد چاپ، هوشمند و غیر هوشمند بودن و…

سخن آخر

کارت شناسایی و پرسنلی هوشمند نشان دهنده هویت اصلی سازمان است برای اینکه هویت سازمان خود را به خوبی به نمایش بگذارید. برای هویت بخشیدن به کارمندان تان و پیوست به بستر هوشمند سازی، می توانید از کارت های هوشمند پرسنلی الما کارت استفاده کنید.

نمونه کارت پرسنلی و کارت شناسایی

مقالات مرتبط:

چاپ کارت pvc
چاپ کارت شهربازی
چاپ کارت شناسایی
چاپ کارت هدیه

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *